hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Bakır Piyasası

Hurda Bakır Piyasası ve Hurda Alan Firmalar. Günümüzde tüm dünyada hurda dönüştürülebilir bir malzemedir. İnsanlar hurda kelimesini duyduğunda bunu işe yaramaz maddeler olarak algılasa da gerçek pek de böyle değildir. Hurda bakır geri dönüşümü sektörü ülke ekonomisi için temel bir kaynaktır ve büyük önem arz eder. Artık herkesin evinde, ofisinde, deposunda atık maddeler çokça bulunmaktadır. Kimi vatandaşlar bunları nasıl değerlendirebileceğini bilmezken kimi vatandaşlar genellikle hurda atıkları geri dönüşüme satarak ev ekonomilerine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca kelime anlamıyla atık, ekonomik ömrünü dolduran ve mevcut haliyle kullanılamayan maddelerin tümüdür. Ancak geri dönüşüm ile bu atıkların tekrar kullanılabilir duruma gelmesi mümkündür. Elde edilen atık hammaddelerinin aynı sektör içinde kullanılması ise şart değildir. Bu maddeler farklı alanlarda ve sektörlerde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda metal, demir, bakır, kâğıt, çelik ve benzeri maddeler de atık olarak değerlendirilebilmektedir. 
 
Bakır; 
Isıtma
Soğutma
Elektrik
İklimlendirme sektörlerinde çokça tercih edilmekte ve dönüştürüldüğünde de oldukça talep görmektedir.
 
İçindekiler
 • Hurda Bakır Alan Firmalar
 • İstanbul Hurda Bakır Alan Firmalar
 • Ankara Hurda Bakır Alan Firmalar
 • İzmir Hurda Bakır Alan Firmalar
 • Hangi Bakır Hurdaları Alınır?
 • Hurda Bakır Fiyatları
 • Hurda Bakır Alan Firmalar
hurda bakır piyasası
Hurda bakır
Türkiye pazarında oldukça geniş bir yer tutmaktadır. Bunun başlıca nedeni bakırın elektrik ve teknoloji sektöründe çokça kullanılması olarak gösterilebilmektedir. Ayrıca geri dönüşüm sonrasında bakırdan oldukça iyi hammaddeler elde edilmektedir. Diğer hurda kategorilerine göre hurda bakır sektöründe fiyat değişkenliği daha fazladır. Güncel fiyatlar uzun süre sabit kalmamaktadır. Çünkü iş yükü ve dönüştürme aşamaları farklı olabilmektedir. Türkiye’nin her yerinde elinizdeki hurda bakırlarını alacak firmalar ve tesisler bulunmaktadır. Fiyatlar elinizdeki miktara, konumunuza, atık kalitesine göre değişebilmektedir. Bu yüzden hurda bakır alıp satmak isteyenlerin konumuna en yakın satıcı firmadan bilgi alması önerilir. Konumunuza yakın bir firma bulmak için sitemize göz atabilirsiniz. 
 

İstanbul Hurda Bakır Alan Firmalar

Hurdacılar için önemli etkenlerden biri de aldıkları bakır ve türevi maddelerin paslanmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Özellikle bu durumu çok dikkat edilmelidir. Bu durumla birlikte, bakırın bronz yapımında kullanılması ve bu bronzun da önemli bir kaplama maddesi olması her geçen gün bakırın önemini arttırmaktadır. Hayatımızın her yerinde kullandığımız bronz maddesi günümüzde çok popüler bir ağa sahip olmuştur. Hurda fiyatları, İstanbul’daki hurda bakır piyasasına bağlı olarak günlük değişim gösterir. Ülke ekonomisiyle güçlü bir sektör ilişkisi bulunduğu için bakır geri dönüşüm fiyatları da sabit kalamamaktadır. Bu nedenle güncel değişiklikleri takip için sitemizden bulabileceğiniz herhangi bir İstanbul geri dönüşüm firmasına giderek veya iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz. 
İstanbul hurda bakır
 

Ankara Hurda Bakır Alan Firmalar

Ülkemizde hurda bakır fiyatları günlük kura göre değişkenlik gösterir. Özellikle kış dönemlerinde bakır hurda fiyatları olası bir artış gösterebilmektedir. Bunun başlıca nedeni faaliyetlerin kış aylarında zorluk göstermesidir. Bu zorluk fiyatlara olumsuz olarak yansımaktadır. Ülkemizde devlet otoriteleri tarafından da geri dönüşüme oldukça katkı sağlanmakta ve firmalar için de gerekli teşvik ve destekler verilmektedir. Çünkü hurda, bakır, geri dönüşüm sektörü ülke ekonomisine büyük ölçüde can suyu olmaktadır. Eğer Ankara ve çevresinde hurda bakır alan bir firma arıyorsanız fiyatlar konumunuza göre de değişiklik gösterebileceği için size en yakın hurda bakır firmasına sitemizden ulaşabilirsiniz. Böylece doğaya ve ülkemize katkıda bulunabilirsiniz. 
 

İzmir Hurda Bakır Alan Firmalar

Hurdanın maliyetinin azalması, hurdada fiyat açısından yansımalara neden olur. İzmir gibi büyük illerde bakır hurdalarının hammaddeye dönüştürülme oranı, piyasadaki ücretlerin artmasına neden olur. Geri kazanım açısından önem arz eden bakır maddesi çok fazla kullanım alanına sahiptir. Özellikle kızıl bakırlar çabuk ve kolay üretimi ile bilinip, kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Bu madde doğada da sıkça bulunmaktadır. Siz de İzmir’de bulunan bakır hurdası alan firmalara ulaşarak cebinize ve üretime katkıda bulunabilirsiniz. Bu firmalar için sitemize göz atınız. 
 

Hangi Bakır Hurdaları Alınır?

Geri dönüşüm sektöründe yer alan kâğıt, demir, çelik, bakır, alüminyum gibi maddeler değeri yüksek hammaddelerdir. Ülkemiz açısından bakıldığında her sene tonlarca hurda atık geri dönüşüme gitmektedir. Özellikle bakır, doğru kullanılırsa birçok kez kullanım ömrüne sahiptir. Bu tekrar kullanılan bakır hurdaları genelde elektronik sektöründe kullanılmaktadır. Hurda bakırlar;
 
 • Soyulmuş bakır
 • Soyulmamış bakır
 • Ant kron
 • Dövme bakır
 • Kırkambar bakır olarak beşe ayrılabilir. 
Bakır hurda fiyatları bu çeşitliliğe ve güncel döviz kuruna göre de değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar için sitemizden iletişim kurabilirsiniz. 
 

Hurda Bakır Fiyatları

Bakır hurdalarının değerini biçmek aslında oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Çünkü bakır hurdalarının saflık derecesine göre fiyatlandırma ve değerlendirme yapılmaktadır. İlk iş olarak fabrikalarda bu hurdaların temizlenmesi işlemi yapılmaktadır. Tozundan ve diğer maddelerden arındırılan hurda bakırlar ihtiyaç doğrultusunda işlenir. Bu hammaddeleri geri dönüştürerek kullanmak oldukça ekonomiktir ve çoğu konuda avantaj sağlar. Atık bakırların fiyatları borsaya göre gün geçtikçe değişmektedir. Sabit fiyat olasılığı bu sektörde pek mümkün değildir. Siz de bakırın kilosunun kaç türk lirası olduğunu, fiyatlandırmaların hangi konumlarda değişkenlik gösterdiğini ve hangi firmaların, tesislerin alım yaptığını merak ediyorsanız sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece elinizdeki geri dönüştürülmesi mümkün hurda bakırları satarak ekonomimize can verebilirsiniz. 

  WHATSAPP
ARA      

Güncel Hurda Fiyatları
Hurda Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları
Soyulmuş Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Fiyatları
Hurda Bakırın Kilosu
Hurda Demirin kilosu
Hurda Fiyatları
Hurda Kablo Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Krom Fiyatları
Hurda Çinko Fiyatları
Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Akü Fiyatları

 
Esenyurt Hurdacı
Zeytinburnu Hurdacı
Arnavutköy Hurdacı
Bakırköy Hurdacı
İkitelli Hurdacı
Kartal Hurdacı
Tuzla Hurdacı
Gebze Hurdacı
Ümraniye Hurdacı
Kadıköy Hurdacı
Dudullu Hurdacı
Sultangazi Hurdacı
Çekmeköy Hurdacı
Beşiktaş Hurdacı

 

hurdacıhurdacı