Hurda Alımı

Demir Hurda Fiyatları

Demir Hurda Fiyatları

Demir hurda fiyatları değişken olup Londra Metal Borsasına göre belirlenir. Bu nedenle doların hareketlenme yaşaması, demir hurda fiyatlarını değişken kılmaktadır. Fakat demir hurda fiyatını etkileyen tek faktör döviz değildir. Bunları sıralayacak olursak:

Talep: Piyasada oluşan talebe veya piyasaya sürüldüğü konuma göre fiyat değişebilir. Örneğin sanayi sektörünün gelişmiş olduğu, fabrikalar yoğunluklu bir şehirde talep miktarı arttığı için malzemelere olan ihtiyaç artar ve bunun sonucunda demir hurda fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Tonaj: Hurdanın tonajı fiyat belirlenirken en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerdendir. Elinizdeki hurdanın tonajı arttıkça doğrusal olarak fiyatta artacaktır fakat konumunuz devreye girdiğinde farklılıklar gösterebilir. Hurdanın tonajının artması nakliye sürecini etkileyecektir bu da karşınıza işçilik veya nakliye maliyetleri olarak karşınıza çıkabilir.

İşçilik: Bir diğer nokta olan işçilik yine hurdanızın fiyatını etkileyen maddeler arasındadır. Elinizdeki demir hurda için bir yıkım veya söküm işlemi yapılacak mı? Malzeme geri dönüşüm noktasına yakın mı? Gibi sorular elinizdeki demir hurda fiyatı için büyük önem arz etmektedir.

Konum: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi konum elinizdeki demir hurdanın fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Geri dönüşüm tesisine olan mesafe değerini belirleyebilir, fakat bazı firmalar elinizde bulunan hurdanın kalitesinden dolayı nakliye masraflarını göz ardı edebilirler.

Kalite: Elinizdeki hurda demirin kalitesi doğrudan fiyatlandırmayla ilişkilidir. Sınıflandırmaya giren demir kaliteleri yüksek kalite, ikincil ve düşük kalite olarak üçe ayrılır bunu belirleyen unsurlar ise et kalınlığı ve malzemenin içeriğiyle ilgilidir.

Demir hurda fiyatları her an değişkenlik gösterebilir, elinizdeki hurdanın değerini öğrenmenin en kolay yolu firmalarımızla iletişime geçerek bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz.
demir hurda fiyatları

Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar

Metallerin yeniden elde edilebilir özelliklerde bulunması nedeni ile çeşitli yöntemler kullanılarak makinelerden ve benzeri mamül ürünlerden geri dönüştürülür. Bu aşamada demir de yüksek ısılarda ayrıştırılarak yeniden elde edilir. Hurda demirin kilosu ne kadar son zamanlarda önemli bir değer olup aynı zamanda firmaların ellerinden çıkarmak istedikleri malzemelerde bulunan demir madeni çeşitli yöntemler kullanılarak yeniden kullanıma sunulur.

Yüksek ısı altında hurda malzemenin elde edilmesi sayesinde metaller ekonomiye kazandırılmış olur. Yüksek ısı yöntemi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Demir maddesi dünya üzerinde doğal yollar ile nadir bir bulunan bir metal olduğu için yeniden dönüştürülebilir olması önem taşır. Yeniden dönüştürülebilir özellikleri sayesinde hurda metaller yeniden malzeme yapımında kullanılır.

Hurda Demir Fiyatları

İnşaat demirinin kilosu son düzenlemeler ile hurda demir fiyatlarını etkilemiştir. Bu nedenle de artık elden çıkarılması gereken malzemelerin temini hususunda daha fazla hizmete ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda firmalar ellerinde atıl kalan malzemelerin temini ile birlikte demirin ederi kadar para kazanabilir. Demir birçok mamul ve eşyada bulunan bir metal olup aynı zamanda geri dönüştürülebilir özellik taşıdığından hurda metaller arasında yer alır.

Hurda metal kullanımı ile birlikte yeniden ürünlerin metal bazlı olarak üretilmesi mümkün olur. Bazı metaller az bulunur özelliktedir. Aynı zamanda bazı metallerin çıkarılması için maliyet gerekir. Bu maliyetleri karşılamak için metalin geri dönüştürülebilir olması önem taşır. Hurda metal bu yönden katma değeri yüksek özellikler taşır.

Sık Sorulan Sorular

Demir Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Demir hurda fiyatlarını belirleyen durumlar Londra Metal Borsası ve piyasa arz talebedir.

Hurda Toplama Merkezi Demir Dışında Hurda Alımı Yapar mı?

Firmamız başta demir hurdası olmak üzere tüm metal hurdalarını almaktadır.

Demir Hurdasını İstanbul Dışında Nasıl Satarım?

Hurdacı firmamız tonajlı hurdaları İstanbul dışından da almaktadır.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir