Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı gün geçtikçe değerlenen hurda sektörünün kıstas sayılabilecek etkenlerindendir.  Hurdacılar genellikle kendi içlerinde belli bir alan seçerek özellikle o maddeye yönelik toplama çalışmaları yaparlar ve bu hurdaları geri dönüşüm merkezlerine ya da aracı firmalara satarlar.

Alüminyum Hurda Fiyatı
  500 kg altı 500 Kg üzeri
Tel Alüminyum 37,12 ₺/kg 37,60 ₺/kg
Levha Araiş Alüminyum 37,24 ₺/kg 39,60 ₺/kg
Ofset Matbaa Alüminyum 42,70 ₺/kg 44,10 ₺/kg
Jant Alüminyum 37,70 ₺/kg 39,10 ₺/kg
Profil Alüminyum ( Boyasız ) 37,00 ₺/kg 39,40 ₺/kg
Profil Alüminyum 37,80 ₺/kg 39,10 ₺/kg
Çinkolu Kütük Alüminyum 32,80 ₺/kg 34,20 ₺/kg
Tas Tabak Alüminyum 34,90 ₺/kg 36,30 ₺/kg
Piston Alüminyum 27,40 ₺/kg 29,70 ₺/kg
Sert Alüminyum 26,50 ₺/kg 28,70 ₺/kg
Kutu Alüminyum 19,10 ₺/kg 21,40 ₺/kg
Radyatör Alüminyum 14,20 ₺/kg 14,40 ₺/kg
Bakırlı Alüminyum Radyatör 89,40 ₺/kg 91,10 ₺/kg
Alüminyum Talaş 19,00 ₺/kg 21,40 ₺/kg
Çelikli Tel Alüminyum Fiyat Alınız Fiyat Alınız

Kazanç oranlarını hesaplama işlemi güncel hurda fiyatları grafikleri incelenerek tespit edilir.  Alüminyum hurda fiyatları üretimde duyulan ihtiyaç ve gördüğü rağbet dolayısıyla ilgi odağı olmuştur. Simgesi AL olan elementin özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Yeryüzünde en çok bulunan elementler arasındadır.
 • Elektroliz yöntemiyle elde edilir.
 • Yumuşak yapısıyla kolay işlenir.
 • Başka elementlerle karıştırılarak elde edilen alaşımlarla sertleştirilebilir.
 • İyi derecede korozyon direnci vardır.
 • Geri dönüşümü kolaydır.

Alüminyum doğada boksit cevheri olarak bulunur ve elde kullanılabilir hale gelmesi için yüksek enerjili sistemler kullanılır. Ancak hurda bir alüminyumun dönüştürülerek tekrar kullanılması baştaki enerjinin sadece 1/20’si ile sağlanabilir. Bu enerji tasarrufu ise alüminyum hurda fiyatı üzerinde etkili olur. Üretimde yaşanan her etki maliyete yansıdığından tüm dönemlerde olduğu gibi güncel hurda fiyatları 2023 dönemi için de önemini koruyacaktır.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları kullanılmamış alüminyum fiyatlarına nazaran daha ucuz olduğundan ürettiği ürünlerde alüminyum kullanan imalatçılar, hurdadan dönüştürülmüş alüminyumu kullanmayı tercih ederler. Dolayısıyla güncel alüminyum hurda fiyatı 2023 piyasa araştırması her anlaşma öncesi tekrarlanır. Alüminyumun kullanım alanları oldukça geniştir bunlardan en önemlilerinden bazıları şunlardır:

 • İnşaat, yapı ve mimari çalışmalar
 • Ambalaj sektörü
 • Elektronik eşya üretimi
 • Tren, gemi, araba, otobüs gibi ulaşım araçlarında
 • Havacılık sanayisinde

Alüminyum hurda fiyatı tıpkı altın ve döviz fiyatları gibi bir piyasaya sahiptir. Bu piyasaya yön veren birçok etkenden bahsedilebilir. Dünya genelinde ya da ülke içindeki faktörler, arz talep miktarı gibi durumlar fiyatları yakından etkiler. Temel olarak alüminyum hurda fiyatı tüm metal sektöründe olduğu gibi Londra Metal Borsası tarafından düzenlenip yayınlanır.

Hurda Alüminyum Kilosu Ne Kadar?

Hurda alüminyum kilosu ne kadar?” sorusunun cevabı maalesef genel geçer bir netliğe sahip değildir. Piyasalardaki her minik hareketlenme alüminyum fiyatlarını da etkilediğinden anlaşma ya da alım satım işlemlerinde güncel hurda fiyatları 2023 bazında ve aylık olarak öğrenilmelidir. Alüminyum hurda fiyatı internet sitesinden ya da 0534 844 46 77 numaralı telefon üzerinden ulaşılarak İstanbul Hurda firmamızdan öğrenilebilir.

Alüminyum hurda fiyatı birimi kilogramdır. Kendi içinde alüminyumun formuna ve yapısına göre kategorize edilen ürünlerin fiyatları da değişkenlik gösterir. Güncel hurda fiyatları 2023 yılına bakıldığında aşağıdaki fiyat politikaları ile karşılaşmak mümkündür.

 • Tel şeklinde alüminyum 44 TL/kg
 • Matbaa alüminyumu 46 TL/kg
 • Boyasız alüminyum 45 TL/kg
 • Folyo alüminyum 34 TL/kg
 • Çatı alüminyumu 37 TL/kg
 • Levha şeklinde alüminyum 38 TL/kg
 • Bakırlı radyatör alüminyumu 93 TL/kg

Alüminyum hurda fiyatı kilogram dışında ton olarak da hesaplanıp sıralanabilir. Arayışın ya da işletmenin büyüklüğüne göre kullanılacak birim seçilir.

Sert Alüminyum Hurda Fiyatı

Sert alüminyum hurda fiyatı, güncel hurda fiyatları 2023 listesinde 29 TL/kg olarak tespit edilmiştir. Sert alüminyum en çok otomobil sektöründe kullanıldığından yine otomobil tamiri ya da parçalarıyla ilgilenenler tarafından takip edilecektir. Alüminyum hurda fiyatı dalgalanması dönem içerisinde hurdaya ayrılan parçaların azlığına ya da fazlalığına bağlı yaşanır. Büyük fiyat dalgalanmaları ise genellikle afet, kentsel dönüşüm, büyük ve geniş çaplı kazalar sonrası gerçekleşir.

Alüminyum Kutu Kola Hurda Fiyatı

Alüminyum kutu kola hurda fiyatı bazı kaynaklarda sadece hurda alüminyum kutu olarak adlandırılabilir. Genellikle soğuk içecek firmalarının kullandığı alüminyum kutuların toplanması ve bulunması kolay olduğundan güncel hurda fiyatları piyasasında alt sıralarda görülebilir. Kutuların alüminyum hurda fiyatı kilogram bazında 20 TL bandında düşünülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sert Alüminyum Fiyatı Ne Kadar?

Sert alüminyum fiyatı güncel hurda fiyatları 2023 listesine göre değişmektedir. Fiyat teklifi almak için İstanbul Hurda’yı arayabilirsiniz.

En Pahalı Hurda Nedir?

Her bir hurdanın değeri bulunmaktadır ancak metal hurdalar diğerlerinden daha değerli olabilir. Alüminyum ve bakır gibi maddeler bunlardandır.

Hurda Alüminyum Kilosu Ne Kadar?

Alüminyum hurda kilo fiyatları 10,00 TL gibi fiyatlardan başlayıp yükselmektedir. Satmadan önce İstanbul Hurdacı ile görüşüp veya web sitesini ziyaret edip güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Back to list