hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Demir Hurda Alımı

Demir hurda alımı önemi gün geçtikçe artmaktadır. Bunun nedeni; Türk demir çelik sektörünün yıllara göre artan hammadde ihtiyacının sonucunda oluşan açık ve demir cevheri rezervlerinin ülkemizde kısıtlı olmasıyla bağdaştırılabilir. Ayrıca Demir hurdasının geri kazanılması için harcanılan enerjinin madenlerden çıkartılması için harcanılan enerjiden az olması, onu geri dönüşümün vazgeçilemez bir parçası haline getirmiştir. Ucuz bir metal olmasından dolayı birçok sektörde aktif olarak kullanılan demir en çok alım satımı gerçekleştirilen hurdalar arasındadır. Bu nedenle demir hurda alımı ve satımı yapan geri dönüşüm firmaları günümüzde yaygın bir hale gelmişlerdir. Bugüne kadar geri dönüşüme tonlarca hurda demir kazandıran sektöründe öncü firmalarımıza ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.
demir hurda alımı
 

Demir Hurda Alan Firmalar

Türkiye genelinde demir hurda alım satımı yapan firmalarımız arza olan talebin artması nedeniyle ivme kazanmıştır. Özellikle sanayinin yoğun olarak bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi illerimizde yoğun çalışmalar yürüten firmalarımız. Bu ihtiyacı gidermek için 7/24 hizmet vermektedirler. Firmalarımızın yürüttükleri hizmetler birçok alanda çeşitlilik gösterir size en uygun hizmeti seçerek işleme başlayabilirsiniz.
 
Demir hurda alımı yapan lisanslı firmalarımız Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Hurdanızı adresinizden alarak, güvenli bir biçimde geri dönüşüm tesislerimize getirilir ardından hurdanızın değeri belirlenerek anında ödemesi yapılır.
 

Hangi Tür Demir Hurdaları Alınır ?

Demir hurdaları yeniden kullanabilme özelliğini yitirerek, işlevsel olarak artık kullanılamaz hale geldiğinde geri dönüşüm için vazgeçilmez bir kaynak halindedir. Bunun nedeni demir ürünlerinin tekrar tekrar işlenerek hammadde olarak üretime kazandırılmasıdır.
 
Demir hurda alımı başta olmak üzere, fabrika atığı demir hurdaları, inşaat artığı ve atığı, kullanım dışı kalmış eski makinalar, klimalar, karbon çelik demiri, paslanmaz çelik demir, Avrupa inşaat demiri, sac-metal demir, galvanizli demir, profiller gibi pek çok demir türlerini boyut, ağırlık fark etmeksizin firmalarımız çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirerek geri dönüşüme kazandırırlar.
 
Firmalarımıza ulaşarak elinizdeki hurda demirler için fiyatlandırma alabilirsiniz.
 

Demir Hurda Fiyatları

Demir hurda alımı fiyatları değişken olup Londra Metal Borsasına göre belirlenir. Bu nedenle doların hareketlenme yaşaması, demir hurda fiyatlarını değişken kılmaktadır. Fakat demir hurda fiyatını etkileyen tek faktör döviz değildir. Bunları sıralayacak olursak:
 
Talep: Piyasada oluşan talebe veya piyasaya sürüldüğü konuma göre fiyat değişebilir. Örneğin sanayi sektörünün gelişmiş olduğu, fabrikalar yoğunluklu bir şehirde talep miktarı arttığı için malzemelere olan ihtiyaç artar ve bunun sonucunda demir hurda fiyatlarını etkileyebilmektedir.
Tonaj: Hurdanın tonajı fiyat belirlenirken en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerdendir. Elinizdeki hurdanın tonajı arttıkça doğrusal olarak fiyatta artacaktır fakat konumunuz devreye girdiğinde farklılıklar gösterebilir. Hurdanın tonajının artması nakliye sürecini etkileyecektir bu da karşınıza işçilik veya nakliye maliyetleri olarak karşınıza çıkabilir.
İşçilik: Bir diğer nokta olan işçilik yine hurdanızın fiyatını etkileyen maddeler arasındadır. Elinizdeki demir hurda için bir yıkım veya söküm işlemi yapılacak mı? Malzeme geri dönüşüm noktasına yakın mı? Gibi sorular elinizdeki demir hurda fiyatı için büyük önem arz etmektedir.
Konum: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi konum elinizdeki demir hurdanın fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Geri dönüşüm tesisine olan mesafe değerini belirleyebilir, fakat bazı firmalar elinizde bulunan hurdanın kalitesinden dolayı nakliye masraflarını göz ardı edebilirler.
Kalite: Elinizdeki hurda demirin kalitesi doğrudan fiyatlandırmayla ilişkilidir. Sınıflandırmaya giren demir kaliteleri yüksek kalite, ikincil ve düşük kalite olarak üçe ayrılır bunu belirleyen unsurlar ise et kalınlığı ve malzemenin içeriğiyle ilgilidir.
Demir hurda fiyatları her an değişkenlik gösterebilir, elinizdeki hurdanın değerini öğrenmenin en kolay yolu firmalarımızla iletişime geçerek bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz.
demir hurda fiyatları
 

Demir Hurda Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Hurdanızı geri dönüşüm tesislerine götüren firmalar, ayrıştırma, sınıflandırma, öğütme ve presleme gibi pek çok farklı fiziksel ve kimyasal aşamalardan geçirilerek tekrar hammadde olarak kullanılmak üzere ekonomiye kazandırırlar.
 
Demir hurda alımı ve geri dönüşümünü bilinçli bir şekilde yapan firmalar dünyadaki demir cevheri rezervlerinin daha tasarruflu bir şekilde kullanılmasına ve yeni bir istihdam alanı yaratarak işsizliğin önüne geçmişlerdir.
 
Hurda demir geri dönüşümünde altı çizilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise geri dönüşüm esnasında kullanılan enerjinin, sıfırdan üretilen demire nazaran çok daha az enerji kullanması, doğaya sağladığı faydalar açısından son derece önemlidir.
 
Demir hurda geri dönüşüm firmanızı seçerken en önemli kriterlerden biri güvenilir olmasıdır. Kurulduğu günden bu yana tonlarca demir hurda atığını geri dönüşüme kazandıran deneyimli firmalarımız bu doğrultuda hizmetlerine devam etmektedirler. Demir hurda kendi içerisinde birçok türe sahip olduğu için hurda çeşitlerinin satışı kolay bir şekilde yapılmaktadırlar.
 
Hurda demirler geri dönüşüm sayesinde tekrar tekrar kullanılabilir hammadde niteliği taşıdıkları için bekletilmeden geri dönüşüme kazandırılması son derece önemlidir.
 
Demir hurda geri dönüşümünü profesyonel bir şekilde yürüten firmalarımız bütün hurdaları yeniden işlenebilir hale getirmektedir. WhatsApp üzerinden veya telefon aracılığı ile ulaşarak iletişime geçebilirsiniz. Demir hurda alımı ve diğer hizmetlerimiz için sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

Güncel Hurda Fiyatları
Hurda Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları
Soyulmuş Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Fiyatları
Hurda Bakırın Kilosu
Hurda Demirin kilosu
Hurda Fiyatları
Hurda Kablo Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Krom Fiyatları
Hurda Çinko Fiyatları
Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Akü Fiyatları

 
Esenyurt Hurdacı
Zeytinburnu Hurdacı
Arnavutköy Hurdacı
Bakırköy Hurdacı
İkitelli Hurdacı
Kartal Hurdacı
Tuzla Hurdacı
Gebze Hurdacı
Ümraniye Hurdacı
Kadıköy Hurdacı
Dudullu Hurdacı
Sultangazi Hurdacı
Çekmeköy Hurdacı
Beşiktaş Hurdacı

 

hurdacıhurdacı