hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Trafo Ve Jeneratör Hurdası

Geri dönüşüm ve hammadde sektöründe ektili olması nedeniyle hurdalar birçok firma tarafından satın alınmaktadır. Satın alınan bu hurdalar, daha sonra geri dönüşümle tekrar sektöre kazandırılır. Böylelikle hem maliyet hem de hammadde açığı minimum düzeye indirilir. Yıkım ve söküm işlemlerinden ortaya çıkan birçok hurda vardır. Bu hurdaların yanı sıra, kullanım ömrünün sonuna gelmiş bazı ekipmanların hurdaları da alınır. Bunlardan en popülerleri trafo ve jeneratör hurdalarıdır. İşlevini yitirmiş trafo ve jeneratörlerden oluşan bu hurdalar, hurda alan firmalar tarafından oldukça rağbet görmektedir. İstanbul, yoğun nüfusu ve iş hacminden dolayı birçok fabrikayı barındırır. Bu fabrikalardan ortaya çıkan hurdalar, hurda firmaları tarafından alınmaktadır. Bu sebeple, İstanbul’da birçok trafo ve jeneratör hurdası alan firma vardır.
 
İçindekiler
 1. Jeneratör Kullanımı
 2. Jeneratör Hurdası
 3. Jeneratör Hurdası Alan Firmalar
 4. Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?
 5. Trafo Nedir?
 6. Trafo Hurdası Alan Yerler
 7. Hurda Trafo Fiyatları
 8. Jeneratör Kullanımı
Jeneratörler elektrik kesintilerinde oluşabilecek aksilikleri önlemek amacıyla kullanılır. Elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratörler, kullanıcılarını büyük bir yükten kurtarır. İşlerinin aksamamasını isteyen firmalar, jeneratör kullanarak bu durumları engellemektedir. Çünkü, elektrik bakımları ve elektrik kesintilerinde bir firmanın zararı uğraması kaçınılmazdır. Bu riski göze almak istemeyen firmalar, jeneratör kullanmaktadır. Ancak, jeneratörlerin fiyatının pahalı olması nedeniyle, jeneratörler ikinci el piyasasında da oldukça rağbet görmektedir. Böylelikle ikinci el jeneratörler, firmaları büyük bir yükten kurtarmaktadır.
TRAFO VE JENERATÖR HURDASI
 

Jeneratör Hurdası

Teknolojik aletlerin gelişmesiyle birlikte makinelerin iş gücünde insanların önüne geçmesi günden güne artmaktadır. Bu makinelerden birisi de jeneratör makinesidir. Belirli bir kullanım sonrasında jeneratörler kullanım ömürlerini tamamlamaktadır. Ayrıca, yeni cihazlarla uyum sağlayamayan jeneratörler de artık kullanılamaz hale gelmektedir. Böyle durumlarda, artık kullanılamaz hale gelen jeneratörler jeneratör hurdacıları tarafından satın alınmaktadır. İkinci el jeneratör olarak da satışa sunulan bu jeneratörler daha sonra hurdacılar tarafından geri dönüşüme gönderilir. Daha çok sanayi bölgelerinde kullanılan jeneratörler, yine bu bölgelerdeki firmalar tarafından alınır. İstanbul, birçok sanayi sitesini içinde bulundurur. Bu nedenden dolayı, İstanbul içi jeneratör hurdası alan firmalar günden güne artmaktadır.
 

Jeneratör Hurdası Alan Firmalar

İş yerlerinde oldukça fazla tercih edilen jeneratörler, kullanım ömürlerinin sona ermesiyle hurdaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda, jeneratör hurdası alan firmalar bu jeneratörleri alır. Daha sonra geri dönüşüme yollanan bu jeneratörler, hammadde sektörüne katkıda bulunur. İstanbul içi birçok jeneratör hurdası alan firma vardır. Bu firmalar, müşterilerine en iyi hizmeti vermek için rekabet etmektedir. Kullanım ömrünün sonuna gelmiş jeneratör hurdalarınızı, bu firmalardan biriyle iletişime geçerek satabilirsiniz.
 

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?

Jeneratör çeşitleri kabinli ve kabinsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kabinli jeneratörler elektronik akımın dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. Ayrıca, gürültüyü en az seviyeye indirerek jeneratörün daha sessiz bir şekilde çalışmasını sağlar. Böylelikle, dış alanda bulunması gereken jeneratörlerde ortaya kötü bir görüntü çıkmasını da engelliyor. Ayrıca, üzerinde bulunan kabini sayesinde, tüm hava şartlarından etkilenmiyor.  Böylelikle istenilen yerlerde kabinli jeneratörler kullanılabilir. Bir diğer jeneratör türü olan kabinsiz jeneratör ise daha çok gözle görülmeyen yerlerde kullanılıyor. Bir binanın bodrum katı ya da kapalı bir alan bu yerlere örnek gösterilebilir. Ortaya çıkabilecek olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi daha çok kapalı yerlerde kullanılmaktadır. Bu özelliklerden yola çıkacak olursak, kabinsiz jeneratörler daha uygun fiyata sahip olmaktadır. Portatif yapısıyla ve hava şartlarından etkilenmeyişi ile kabinli jeneratörler daha değerli bir fiyata sahiptir.
 
 

Trafo Nedir?

Trafolar elektrik gücünü yükseltmek veya düşürmek amacıyla kullanılan ekipmandır. Elektrik enerjisini verimli bir şekilde kullanmamızı sağlar. Evlerimize, iş yerlerimize elektrik sağlayan malzeme olduğundan, aşırı yük sağlandığı durumlarda elektrik kesintisi olabilmektedir. Genel olarak trafonun kullanıldığı alanlar şunlardır:
 1. Mahalle Elektrikleri
 2. Sanayi Elektrikleri
 3. Fabrika Elektrikleri
 4. Köy Elektrikleri
 5. Trafo Hurdası Alan Yerler
Trafolar, kullanım ömrü son bulduğunda ya da arıza yaptıklarında trafo alan yerler tarafından alınmaktadır. Trafoları tamir ettirmek çok masraflı bir işlem olduğundan arıza yapan trafolar da hurdaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda trafo alan hurdacılar devreye girmektedir. Trafoların kullanım alanlarından bazıları Sanayi ve Fabrikalardır. İstanbul, birçok sanayi sitesine ve fabrikaları barındırır. Bu sebeple, İstanbul’da birçok trafo hurdası alan firma vardır. Bu firmalar daha çok Kıraç, Çatalca, İkitelli, Esenler’de bulunur. Ömrü bitmiş trafo hurdalarınızı satmak istiyorsanız, bu firmalardan biriyle iletişime geçebilirsiniz.
 

Hurda Trafo Fiyatları

Trafo hurda fiyatları, hurdanın markasına, türüne ve model yılına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, kesin bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Bunun yerine, ortalama bir fiyat söylemek daha doğru olur. Ayrıca, trafonun üretim tarihine, sargısına ve yağına göre de fiyatı değişmektedir. Genel bir fiyat üzerinden rakam vermek gerekirse, ortalama trafo hurdası fiyatları şu şekilde olmaktadır:
 • 100 KVA – 5.150 TL
 • 125 KVA – 5.312 TL
 • 1000 KVA – 22.865 TL
 • 2000 KVA – 40.762 TL
 • 2500 KVA – 53.550 TL
hurda trafo fiyatları
Ortalama olarak trafo hurda fiyatları bu şekilde olmaktadır. Ancak döviz kurları ile şekillenen fiyatlar üzerinden güncellenen listelerle bu değişim göstermektedir. İstanbul içi trafo hurdası alan yerler arasında olan firmamızla iletişime geçerek fiyatlandırmalarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  WHATSAPP
ARA      

Güncel Hurda Fiyatları
Hurda Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları
Soyulmuş Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Fiyatları
Hurda Bakırın Kilosu
Hurda Demirin kilosu
Hurda Fiyatları
Hurda Kablo Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Krom Fiyatları
Hurda Çinko Fiyatları
Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Akü Fiyatları

 
Esenyurt Hurdacı
Zeytinburnu Hurdacı
Arnavutköy Hurdacı
Bakırköy Hurdacı
İkitelli Hurdacı
Kartal Hurdacı
Tuzla Hurdacı
Gebze Hurdacı
Ümraniye Hurdacı
Kadıköy Hurdacı
Dudullu Hurdacı
Sultangazi Hurdacı
Çekmeköy Hurdacı
Beşiktaş Hurdacı

 

hurdacıhurdacı