PROFESYONEL HİZMET

Günümüzde ham madde kaynaklarının kullanımı konusunda artan bilinçlilik dolayısıyla pek çok bireysel kullanıcı ellerindeki kullanılamaz bir kondisyonda olan malzeme ya da cihazları atık olarak doğaya bırakmak yerine hurda alım firmalarına satmayı tercih etmektedir. Bu doğrultuda profesyonel bir hizmet anlayışıyla hareket eden işletmemiz, hurda alımı yapan güvenilir bir firma arayan kullanıcılara üst düzey bir deneyim vadetmektedir. Sektörel tecrübesi ve kurumsal birikimi ile yüksek bir işlem hacmine ulaşmış olan firmamız gerek adresten gerçekleştirilen hurda alımı gerekse de profesyonel ekiplerimizin elden çıkarmak istediğiniz malzemeler hakkındaki efektif analizleriyle müşterilerinin tam memnuniyeti yönünde titiz bir çaba göstermektedir.

Bu anlamda kullanıcılarına sektörel bazda en yüksek hurda fiyatlarını sunmaya önem veren işletmemiz hem bireysel müşterileri hem de ham madde ihtiyacı olan üreticileri memnun edecek bir yaklaşımla hareket etmekte, bu doğrultuda kendi katma değerini de yüksek işlem hacmi sayesinde yaratmaktadır. Bu açıdan iki tarafın da istek ya da gereksinimlerine büyük önem veren firmamız, sunduğu pratik çözümler sayesinde doğal ham madde kaynaklarının son derece verimli bir biçimde kullanılmasına katkı sağlamakta, böylelikle herkesin kazanç elde edeceği bir etkileşime yol açmaktadır.

Hurda Alımının Katkıları Nelerdir?

Gerek ülkemizde gerekse de dünya çapında geri dönüştürülebilir olmasına rağmen geri dönüşüm süreçlerine sokulmadan doğaya bırakılan atıklar ciddi bir kaynak israfı ortaya çıkarmaktadır. Bu anlamda global çapta yıllık 2 milyar tonluk atığın doğaya bırakılarak toprağa karıştığı ve israf edildiğini söylemek mümkündür. Ülkemizde de 1,5 milyar lira olarak hesaplanan değeriyle bu israf seviyesi hiç de azımsanabilecek bir düzeyde değildir. Ayrıca ülkemizdeki atık miktarlarına bakıldığında geri dönüşüm sürecine sokulmaksızın doğaya bırakılan atıkların büyük çoğunluğunun gündelik kullanıma bağlı malzemeler olduğu görülmektedir.

Gündelik kullanıma ya da ev kullanımına bağlı atıkların miktarının endüstriyel kullanıma bağlı atıklardan yaklaşık olarak 20 kat daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik bu gündelik kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan atıkların büyük bir miktarı da hurda alımı yapan firmalar tarafından değerlendirilmeye uygun pek çok bileşen içermektedir. Dolayısıyla bu tür malzemeleri doğaya bırakmak yerine hurda alımı yapan firmalarla iletişime geçerek değerlendirmek çok daha verimli bir doğal kaynak kullanımını sağlayabilecek bir potansiyele sahiptir. Öyle ki dünya çapında düşünüldüğünde geri dönüştürülebilir olmasına rağmen doğaya bırakılan atıkların global elektrik üretiminin yüzde 10’luk bir miktarını karşılayabilecek bir seviyede olduğu düşünülmektedir.

Hangi Çeşitlerde Hurda Alımı Yapıyoruz?

Hem doğa ve kaynak kullanımı hem de ülke ya da global çaptaki ekonomik katkıları düşünüldüğünde hurda alımı ve geri dönüşüm, tüketici alışkanlıklarına yönelik son derece önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu doğrultuda profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmet eden firmamız, farklı çeşitlerdeki hurda malzemelerinizin alımını gerçekleştirerek yeniden üreticilerin kullanıma sunabilmektedir. Bu anlamda hurda alımı açısından en öne çıkan materyallerin hurda metaller olduğunu söylemek isabetli olacaktır.

Özellikle demir, bakır, alüminyum, krom, çelik ve buna benzer materyaller gerek dünya gerekse de ülkemizde pek çok farklı sektörde kullanılan önemli bileşenler olduğu için tipik ham madde kaynaklarıdır. Bu nedenle bu metaliklerin hurda alımı ve geri dönüşüm açısından da son derece önemli bir konumda olduğunu ifade etmek gerekir. Demir, yer altı kaynakları bakımından dünyamızda en çok bulunan elementtir. Ancak buna rağmen hurda demir alımının da diğer daha az bulunan metallere göre önemli olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Çünkü demirin yeryüzünden çıkarılarak elde edilmeye çalışılması yalnızca doğal kaynakların tüketilmesi bakımından değil, aynı zamanda doğal yaşamın ve ekosistemin korunması açısından da önem arz etmektedir. Buna ek olarak elinizdeki hurda bakır içeren malzemeler için de firmamız iletişime geçmeniz mümkündür.

Yüksek iletkenliğiyle bilhassa elektronik aletlerin temel bileşenlerinden biri olan hurda bakır, sektörel anlamda üreticilerin ihtiyaç duyduğu elementlerin başında gelmektedir. Sizden en yüksek fiyatlara aldığımız bakır içeren malzemeleri gerekli ayrıştırma işlemlerine tabi tuttuktan sonra bu sektörde hizmet veren üreticilerle iletişime geçerek düşük maliyetlere onların kullanımına sunmaktayız. Böylelikle verimli bir biçimde kullanılan ham madde kaynaklarının aynı zamanda üreticiler için daha uygun fiyatlarda olmasına yardımcı olarak üretim maliyetlerini minimize etmekte tüketici açısından olumlu yansıyacak kazanımların da ortaya çıkmasına katkı sağlamaktayız. Bakır ve demir gibi materyallerin yanı sıra hurda alüminyum da pek çok üreticinin gereksinim duyduğu elementler arasındadır.

Özellikle mutfak aletlerinin yapımında önemli bir yere sahip olan alüminyum, ev ve gündelik kullanıma bağlı atıkların da önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Dünyamız ve ülkemiz alüminyum kaynakları açısından zengin olsa da doğadan elde edilen alüminyumun ayrıştırılması geri dönüşüme kıyasla çok daha zahmetli ve maliyetli bir işlemdir. Bu doğrultuda hurda alımı ve geri dönüşüm açısından en çok tercih edilen elementlerden birinin de alüminyum olduğunu vurgulamak gerekir. Benzer bileşenler için malzemeleriniz için de bizimle iletişime geçebilir, profesyonel ekiplerimizin görüş ve değerlendirmelerinden yararlanarak fiyat alabilirsiniz.

Haber bültenimize abone ol!

Hurda Toplama Merkezi  ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın