İnşaat demir fiyatları ve hurda inşaat demiri satışları

İnşaat Demir Fiyatları ve Hurda Demir Satışı

Geri dönüşüm sektörünün önemli bir ayağını oluşturan hurda demir ve türevleri satış fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle büyük şehirlerde büyük bir piyasası bulunan inşaat demir fiyatları çoğu kişinin hurdacılık piyasasıyla ilgilenmesini sağladı. Gerek ham maddesi gerekse de kullanım alanlarıyla hurdacılıkta büyük ilgi gören inşaat demiri satışı ve fiyatları hakkında merak edilenleri tek başlıkta topladık. İnşaat Demir Fiyatları ve Hurda Demir Satışı

İnşaat Demiri Hurdası Nedir? 

Kullanılamayacak kadar eskiyen, tamiri mümkün olmayan malzemelere genel olarak hurda denir. Bu tarz ürünler genellikle doğa da yok olmaya bırakılmamaktadır. Bunun yerine geri dönüşüm işlemine gönderilerek yeniden kullanılabilecek ham madde ya da yan maddelere dönüştürülmektedir. Dünya çapında oldukça kıymetli bir piyasası bulunan inşaat demiri hurdası da tıpkı bu şekilde kullanılamayan ürünlerden oluşur. İnşaatların ana malzemesi olarak işlev gören demirler farklı sebeplerle kullanım dışı kalırsa, bunlara genel olarak inşaat hurdası denir.

İnşaat hurdası satışı ve demir fiyatları

İnşaat Demiri Hurdası Nereye Satılır?

İnşaat demiri hurdası diğer hurda çeşitlerinde olduğu gibi bu alanda hizmet veren firmalara satılmaktadır. “Çoğu kişinin buradan ne kazanç gelecek ki” diye baktığı hurda demir satışı sanıldığından yüksek kazanç sağlayan işlerden biridir. Bu alanda belgeli olarak çalışan firmamız tarafından yürütülen hurda toplama faaliyetlerinde güncel fiyatlarla destekçiniz oluyoruz. Profesyonel olarak yürüttüğümüz hurda demir satışlarında en garanti hizmeti kapınızdan alım yaparak sağlayabiliyoruz. Bildiğiniz üzere trafik yoğunluğu ve demiri taşıma zorluğu nedeniyle adresinizden satış yapmak sizler için de kolaylık sağlayacaktır. İnşaat Demir Fiyatları ve Hurda Demir Satışı

Her Malzeme İnşaat Hurdası Olarak Kabul Edilir Mi? 

Dünya yüzeyindeki çoğu maddenin geri dönüşüm yoluyla yeniden kullanıma hazır hala getirildiğini biliyoruz. Ülkemizdeki hurda sektörüne yapılan eğilimler sayesinde daha da kolaylaşan bu iş dalında inşaat hurdaları büyük bir yere sahiptir. Ancak inşaat yapımında kullanılan her malzeme hurda alan firmalar tarafından alınmamaktadır. Genel olarak alımı yapılan inşaat hurdaları şunlardır:

 • İnşaat demiri ya da şantiye demirleri
 • Saç artıklarından oluşan hurdalar
 • Hurda demir talaşı
 • Profil hurdaları

Hurda İnşaat Demiri Fiyatları

Hurda inşaat demiri satışıyla ilgilenen kişiler firmaların birbirinden farklı fiyatlar verdiğini görebilir. Bu durum her firmanın kafasına göre fiyat belirlemesinden kaynaklanmamaktadır. Genel olarak hurdacılık alanında fiyat belirleyen kurum Londra Metal Borsası’dır. Buradan gelen fiyatlar elbette elinizdeki inşaat demirinin bazı özelliklerine göre de şekillenecektir. İnşaat demiri alan hurdacılar genel olarak aşağıdaki kriterlere dikkat ederek fiyat belirler.

 • Konum: Hurda demir satışı için dikkat edilen noktalardan biri kuşkusuz konumdur. Adresinizden alım yapıldığı için nereden bu malzemeleri satacağınız, satılacak malzemenin miktarına da bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
 • Kalite: Hangi hurda çeşidini satacak olursanız olun, elinizdeki ürünün kalitesi önemlidir. Bu ürün nasılsa hurdaya ayrıldı, hepsi aynı fiyattır diye düşünmemek gerekiyor. Özellikle de satmak istediğiniz hurda çeşitleri inşaat demirinden oluşuyorsa güncel fiyatları takip etmek gerekir. 
 • Tonaj: Bildiğiniz gibi inşaat demirleri genellikle 12 metreye yaklaşan uzunlukları ve ağırlığıyla dikkat çeker. Elinizde ne kadar çok hurda demir varsa yani tonajınız ne kadar artarsa kazancınız da o şekilde artacaktır.
 • İşçilik: Yine dikkat edilen noktalardan biri de hurda alan firmaların göstereceği işçilik durumudur. Ürünü satışa hazırladınız mı, herhangi bir sökme işlemi olacak mı, nereden taşınacak vs. gibi küçük detaylar fiyatla yakından ilişkilidir.

Herkes Demir Hurda Alım Satımı Yapabilir Mi?

Eski dönemlerde kıymet verilmeyen hurdacılık son yılların dikkat çeken sektörleri arasında gösterilmektedir. Bu durum elbette devlet destekli yapılan bir iş olmasında da kaynaklanmaktadır. Pek çok kişinin merak ettiği hurda alım ya da satımını herkes yapabilir mi konusuna hemen gelelim. Öncelikle bu işin öyle kişinin ya da firmanın keyfine göre yapılmadığını bilmelisiniz. Bu işi yapabilmeniz için bir lisansa sahip olmanız gerekmektedir. Hurdacılık belgesi de denilen bu lisans Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Elbette belge tek başına yeterli değil. Alım satım işlemlerini gerçekleştireceğiniz yer için de sizlerden belirli birtakım koşullar istenecektir. İnşaat Demir Fiyatları ve Hurda Demir Satışı

Hurda İnşaat Demiri Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Hurda inşaat demiri güncel fiyatlarıyla satışı yapılan bir üründür. Dolarla bağlantılı olarak dönem dönem iniş çıkışlar yaşanabilmektedir. Bundan etkilenen ve hurda inşaat demiri satışı yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken belli adımlar var. 

 • Size hurdacılık belgesini gösteremeyen kişi ya da firmalarla iş yapmayın. Keza bu belge olmadan yapılan hurdacılık işlemleri yasal değildir. Şikâyet halinde maddi manevi yaptırımlar uygulanabilmektedir. 
 • Yine bu belgeyle bağlantılı olarak kafanıza göre dışardan hurda toplamayın. Özellikle de size ait olmayan inşaat demiri hurdaları ciddi yaptırımlarla karşılaşmanıza neden olabilmektedir.
 • Nakit ödeme yapmak isteyen hurdacılarla çalışmamaya özen gösterin. Keza 2013 Hurda Metal Satıcıları Yasası’nda nakit ödemeler yasaklanmıştır. Devlet kontrolünde yapılan bir iş olduğu için ödemelerin banka kanallarıyla olması gerekiyor.
 • Tanımadığınız, daha önce iş yapmadığınız hurdacılarla çalışmayın. Bu konuda gerekli belgelerini kolayca sunabilen, devlet kontrolüyle iş yapan ve sorunsuz çalışan hurdacılarla çalışın.
Yorum yapın

Haber bültenimize abone ol!

Hurda Toplama Merkezi  ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

  Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın