Hurda Plastik Fiyatları

Hurda Plastik Fiyatları

Plastiklerin kullanımı günümüzde oldukça yaygın. Tek kullanımlık pipetler tutun da büyük ev veya iş eşyalarına kadar hayatımızın her alanında plastiklerle haşır neşiriz. Bu kadar yaygın plastik kullanımının elbette birçok yan etkisi vardır. Ortalama plastik materyalden bir eşyanın doğada yok olması 500 ila 1000 yıl arasında değişiyor. Bu da tüm insanlık olarak ne kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu doğrular nitelikte. Plastiklerin alınıp geri dönüştürülerek kullanıma tekrar hazır hale getirilmesi önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Hurda plastik alımı yaparak bu plastikleri geri dönüştüren birçok oluşum bulunuyor. Peki hurda plastik fiyatları nasıl belirleniyor?

Hurda Plastik Kilosu Ne Kadar?

Evlerinizde ya da işyerlerinizde kullandığınız plastiklerin ömrünün dolduğunu fark ettiğinizde onları çöpe atmak oldukça makul bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bu seçeneğe hemen kendinizi bırakmayın. Evinizden uzaklaştırıp çöplere attığınız plastikler sadece sizin görüş açınızdan çıkmış oluyorlar, yani yok olmuyorlar. Bir plastiğin çöpe atıldıktan sonra izlediği yol genellikle denizde sonuçlanıyor. Bu da uçsuz bucaksız denizlerin ve denizde yaşam süren canlıların hayatına mal olabilecek kadar tehlikeli bir süreç.

Bu kısır döngünün bir parçası olmamak oldukça basit. Plastik geri dönüşümüne katkıda bulunarak eski plastiklerinizi hurda plastik alım merkezlerine satmak. Bu işlemde plastikleriniz türüne, büyüklüğüne, ağırlığına göre ayırt edilerek tartılır ve onlara bir fiyat biçilir. Daha sonra plastikler sizden alınarak geri dönüşüm merkezlerine götürülür. Geri dönüşüm merkezlerine götürülen plastikler işlemden geçirilerek tekrar kullanılabilir hale getirilir.

Hurda plastiklerin alım fiyatını belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar:

  • Eşyanın kullanılıp, kullanılmama durumu,
  • Plastiğin cinsi,
  • Miktar,
  • Geri dönüşüme uygun olup olmayışı.

Bu bağlamda plastik hurdalara bir fiyat biçilir ve cinslerine ve türlerine göre tasnif edilerek tartılır. Satın alınan hurdalar geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek tekrar kullanıma hazırlanır.

Hurda Plastik Pazarı

Hurda plastik pazarları şehrin belirli bölgelerinde olabilen plastik alım merkezleridir. Çeşitli geri dönüşüm firmaları bu bölgelerde plastikleri tartarak alır ve merkezlerine yollarlar. Hurda Toplama Merkezi bu bağlamda geri dönüşüme katkıda bulunmak amacıyla tüm plastik hurdalarınızı en yüksek fiyattan en güvenilir bir şekilde alan bir firmadır. Plastik hurdalarınız hakkında fiyat bilgisi almak ya da hizmet talep etmek için Hurda Toplama Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Plastik Bidon Fiyatları

Hurda Plastik Bidon Fiyatları

Plastik bidonlar, günlük hayatımızın en temel araçlarından birisi. Artık suları musluklardan ya da şehir meydanlarındaki çeşmelerden edinmediğimiz, günlük olarak satın aldığımız bir çağda yaşıyoruz. Çoğumuz için su alımı damacana geri dönüşerek uygulansa da halen birçoğumuz plastik bidonları günlük olarak almayı tercih ediyor. Bu durumun ne kadar çok plastik bidon fazlası yaratabileceğini bir düşünün.

Hurda Toplama Merkezi bu plastik artığının önünde geçme amacıyla plastik bidonları en yüksek fiyattan almaktadır. Kapakları ve kendileri ayırt edilen plastik bidonlar geri dönüştürme merkezlerine gönderilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Plastik Hurdası Alan Yerler

Plastik hurdasının geri dönüşümünün ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Bu geri dönüşümün bir parçası olmak oldukça basit. Şehir ya da ilçenizdeki hurda alım şirketleriyle iletişime geçerek plastik hurdalarınızın alınmasını talep edebilirsiniz. Çoğu şirket, adrese gelerek de alım yapabilmektedir. Ancak bazı şirketlere plastik hurdaları sizin bırakmanız gerekmektedir. Bu durum elinizde olan plastik hurdaların miktarına ve ağırlığına göre değişkenlik gösterir.

Hurda Toplama Merkezi, en yüksek fiyattan İstanbul içi her ilçe ve her iki yakadan plastik hurdalarınıza talip olmaktadır. Hurda Toplama Merkezi ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Böylece geri dönüşüm faaliyetlerine katkıda bulunarak doğaya karşı görevinizi yerine getirebilirsiniz.

Paylaş
Yorum yapın

Haber bültenimize abone ol!

Hurda Toplama Merkezi  ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın