BAKIR HURDA ALIMI

Bakır hemen hemen dünyanın her bölgesinde bulunan bir elementtir. Ülkemizde demirden sonra en çok bulunan madendir. Bu sebeple kullanım alanı oldukça geniştir. Gümüşten sonra elektriği en iyi ileten metal olmakla beraber endüstriyel anlamda önemli bir yere sahiptir. Pirinç, bronz gibi alaşımlar yapmaya elverişli olduğundan birçok sektörde kendisini göstermektedir. Artık kullanılmayacak duruma gelen, eski, yıpranmış veya elverişsiz bakırlar hurdaya dönüşmektedir. Hurdacılık sektöründe bakırın yeri oldukça fazladır.

Bakırın Kullanım Alanları

 • Elektrik ve elektronik sanayi
 • İnşaat sanayi
 • Ulaşım sanayi
 • Isıtma, doğalgaz, su tesisatları
 • Yağ, yakıt, mazot tesisatları
 • Endüstriyel ekipman
 • Kimya
 • Kuyumculuk
 • Hediyelik eşya
 • Her türlü tıbbi gaz vs.

Yukarıda sıralanan alanlarda bakır kullanımı oldukça yaygındır. Ülkemizde etkili ve tercih edilen bir metal olduğundan üretim ve kullanım sahası geniştir. Kullanımı kolay, dayanıklı, basınca karşı dirençli ve çevreye duyarlı, tamamen geri dönüştürülebilir bir metal olduğundan her zaman tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bakır, pirinç ve bronz gibi maddelerle de karıştırılarak kendine farklı bir kullanım alanı açmaktadır.

Bakır Hurda Çeşitleri

Hurda bakır birçok şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Çeşitleri ise şöyle sıralanabilir: çubuk, boru, tel, levha, kangal, boru, şerit, bağlantı elemanları başlıca çeşitlerindendir. Her çeşidinin farklı kullanım alanı mevcuttur. Yukarıdakilerden farklı olarak renk ve dokusuna göre farklı özellikleri bulunan bakır çeşitleri de vardır. Örneğin; soyma bakır, lama bakır, kırkambar bakır, kızıl talaş bakır, kırma kablo bakır gibi kullanım alanına göre değişik şekilde nitelendirilen bakır türlerindendir.

Bakır Hurda Alımı Yapan Yerler

Bakır hurdası alımı yapan birçok birim ve bireysel çalışan bulunmaktadır. Ülkemizin her bölgesinde, her şehrinde bakır hurda alımları yapan merkezler bulmak mümkündür. Burada önemli olan bakır hurdayı piyasa değerinde satabilmek ve gerekli alanlarda yeniden kullanıma ulaştırabilmektir. Bu noktada devreye giren bakır hurda toplayıcıları olmaktadır. Kişisel anlamda bu işten kazanç sağlamak isteyen ve geçimini bununla sağlayan bakır hurda toplayıcıları bulunmaktadır. Geniş ölçüde ise bakır firmaları veya geri dönüşüm firmaları, çalışanları aracılığıyla bu işi yapabilmektedir. Öyle ki firmalar dilerseniz biriktirdiğiniz hurdalarınızı evinizden alabilmektedir. Bakır hurda toplayıcıları arasında fiyat aralıkları belirlenmektedir. Bakır hurda alımı yapan yerler bakırın çeşidine göre fiyat aralığı belirlemektedir. Kilo hesabına göre bakırlar alınmaktadır. Böylelikle rastgele fiyatlandırma ve hilenin önüne geçilmiş olunmaktadır. Belli standartlar belirlenerek bakır hurda kalitesinin düşmesi önlenmektedir. Kaliteli bakır hurdası alınıp birtakım işlemlerle yeniden ekonomiye dönüştürmek amaçlanmaktadır. Sizler de kaliteli ve güvenilir bakır hurdası alımı yapan yerleri öğrenmek isterseniz sitemiz içerisinde yer alan arama butonundan bölgenizi, şehrinizi hatta semtinizi yazarak size en yakın bakır hurda toplayıcısına ulaşabilirsiniz. Böylelikle hem güvenli satışınızı gerçekleştirmiş hem de elinizde yer alan hurdalardan faydalanmış olabilirsiniz. Üstelik vermiş olduğunuz bakır ürünlerinden daha sonra farklı bir biçimde yeniden yararlanmak isterseniz anlaşmalı firmalar ile bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bakır Hurda Fiyatları

Bakır hurdası fiyatları konusuna gelecek olursak belirttiğimiz gibi bakırın türüne ve kullanım alanına göre fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. Özellikle her ilde belli bir piyasa değeri bulunan bakır hurdasının değeri hemen hemen her yerde benzerlik göstermektedir. Bakır metali en çok tercih edilen metal olduğundan hurdasının da fazlaca bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu süreçte önemli olan piyasa değerine uygun şekilde hurdayı değerlendirmek olacaktır. Güncel fiyat listesine ulaşmak isterseniz sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bakır fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bakır Hurdası Gerişim Dönüşümü

Geri dönüşüm faaliyetlerinin katkıları doğa ve insanlık adına ciddi derecede fazladır. Her türlü hurdanın geri dönüşümü yapılmakla birlikte ülkemizde en çok bakır maddesinin geri dönüşümü olduğu bilinmektedir. Çünkü taşınması ve dönüştürülmesi çok daha basit olan bu maddenin kullanım alanı da oldukça geniştir. Enerji kullanımına katkı sunmak, bakırın yeniden işlenerek aynı kalitede ürün üretimine dönüştürülmesinde etkili olmak isterseniz bakır hurdalarınızı biriktirmekle başlayabilirsiniz. Öyle ki biriktirdiğiniz hurdaları firmalar aracılığıyla evlerinizden alacak hurda toplayıcıları bulmak mümkündür.

Bakır Hurda Geri Dönüşümü Avantajları

Her hurdanın sunmuş olduğu birtakım avantajlar bulunmaktadır. Ancak bakır hurdası diğerlerinden bir adım önde gelmektedir. Bakırın kullanım alanı çok geniş olduğundan hurdasından yararlanma imkanı da fazladır. Eski, kullanılmayan ve paslanmış bakır hurdaları hurdacıya ulaştırmak yeniden işlenmeye hazır hale getirmeye yardımcı olmaktadır. Böylece sizler elinizdeki gereksiz bakır hurdaları alıcıya ulaştırmış ve bu işlemden kazanç sağlamış olabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte hurda alıcısı için de ekonomik serüven başlamış olur. Bir başka avantajına gelecek olursak çöpe atmamış olduğumuz bu hurdaları üretim sürecine dahil ederek fazladan harcanacak enerjiden tasarruf sağlayabiliriz. Üretim faaliyetleri ve geri dönüşüm, aynı zamanda kaynak kullanımını dolaylı yoldan desteklemektedir. Bu durumda hurdaları satarak değerlendirmek en akıllıca fikir olacaktır. Yeniden kullanıma dahil olacak bu bakır hurdalar preslenerek veya çeşitli işlemlerden geçerek farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle üretimde kullanılacak malzemelerden de tasarruf sağlayabiliriz. Bilindiği üzere geri dönüşüm uygulamaların doğaya ve topluma katkıları azımsanmayacak derece fazladır.

Haber bültenimize abone ol!

Hurda Toplama Merkezi  ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

  Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın