hurdacı
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Güncel Hurda Fiyatları

Hurda Demir  6,00
Hurda Bakır  115,00
soyma Bakır  130,00
Hurda Sarı 70,00
Hurda Alüminyum 35,00
Hurda Krom 30,00
Hurda Çinko 35,00
Hurda Kurşun 30,00
Hurda Akü 12,00
Hurda Kablo Ara
Hurda Plastik Ara
Hurda Kağıt Ara

Hurda eşyanın geri kazanılıp kazanılamayacağı hurda fiyatları 2022 etki eden unsurlardan bir tanesidir. Ayırma işleminde katı atıkların yeniden geri dönüşüme koyulup koyulamayacağı özelliği fiyatlandırma skalasına yansır. Hurda fiyatları 2022 kesin bir tarife üzerinden değerlendirilemez. Güncel olarak değişim içinde olan hurda fiyatının saptanılması; hurdanın ağırlığına, hurdanın türüne ve döviz kurunun iniş çıkış grafiğine bağlı olarak belirlenir. Hurda eşyanın oluşumundaki sağlamlık ve direnç faktörleri fiyatlandırma kriterleri içerisine alınabilir. İşlevini kaybetmiş maddelerin hurda olarak satılması ve geri dönüştürülmesinde etkili olmasıyla hurda satımı efektif bir konu haline gelmiştir. Hurda fiyatlandırma ölçütlerinde altlık kabul edilen altı temel faktörden söz edilebilir. Bu özellikler aşağıdaki gibi ifade edilebilir.
güncel hurda fiyatları
  1. Eşya, piyasada çok istek görüyor mu? Yeteri kadar rezervi var mı? Gibi soruların karşılığı olan hurdanın yeterlilik oranı da fiyat tabelasına etki eder.
  2. Talep doğrultusunda alınan hurdaların; nakliyat, insan gücü ve makine gücü gibi işçilik maliyetleri göz önüne alınarak bir ücrete tabii tutulur.
  3. Hurdaya sağlanan yatırımlar, hurda fiyatlandırılmasında etkilidir.
  4. Türkiye’nin kendi içinde izlediği politik gelişmeler sonucunda fiyatlar azalıp yükselebilir.
  5. Hurda Fiyatları ve Hurdacılık Sektörü
Kullanım ömrünü tamamlamış, dışarıdan fiziksel darbeler sonucunda eskimiş ya da hava ile teması boyunca kimyasal bozunmalara uğramış maddelerin tümüne hurda denmektedir. Artık kullanılmayacak hâle gelmiş maddelerin birkaç işlem adımlarından geçerek geri dönüştürülmesinde hurdacı firmaları önem arz eder. Geriye kazandırılmış ürünler sayesinde hammaddeden tasarruf sağlanır. Oluşacak hammadde tüketimi azalarak hurda fiyatları 2022 konusunda ülke ekonomisine katkıda bulunulur. Bunların da bir araya gelmesi ile birlikte yeterli enerji tüketimi sağlanır ve ikincil maddelerin başka bir ürüne dönüşme sürecinde daha az enerji harcanmış olur. Bu gayede gelişen teknoloji sayesinde hurdacılık işlemleri basitleşmiş ve firmalar tarafından hurda alımı gerçekleşmektedir. İşlenmek üzere tesislere götürülen atık maddeler fabrikaların kullanımına sunularak tekrar halka sunulur.
 
 
Hurda alım satımı içerisinden fiyat değerleri hurda cinsine göre değişiklik göstermekte ve birim fiyat kilogram hesabından belirlenmektedir. Yazımınızın devamında hurda fiyatlarında detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. 

  WHATSAPP
ARA      

Güncel Hurda Fiyatları
Hurda Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları
Soyulmuş Bakır Fiyatları
Soyma Bakır Fiyatları
Hurda Bakırın Kilosu
Hurda Demirin kilosu
Hurda Fiyatları
Hurda Kablo Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Krom Fiyatları
Hurda Çinko Fiyatları
Hurda Kurşun Fiyatları
Hurda Akü Fiyatları

 
Esenyurt Hurdacı
Zeytinburnu Hurdacı
Arnavutköy Hurdacı
Bakırköy Hurdacı
İkitelli Hurdacı
Kartal Hurdacı
Tuzla Hurdacı
Gebze Hurdacı
Ümraniye Hurdacı
Kadıköy Hurdacı
Dudullu Hurdacı
Sultangazi Hurdacı
Çekmeköy Hurdacı
Beşiktaş Hurdacı

 

hurdacıhurdacı